یازدهمین نشست گفتمان انقلاب حوزوی

حوزویان باید پیشگام اجرای مطالبات رهبری و رفع نگرانی ایشان باشند/ منطق شیعه برای یهودیان از عجایب عالم است

بسیج مداحان: استاد حوزه علمیه قم گفت: حوزویان باید برای حل و ارائه مطالبی که معظم له را دغدغه مند و نگران می کند پیشگام باشند چرا که ما حوزویان خود را سرباز امام زمان می دانیم و رهبری نیز ولی فقیه در زمان غیبت ایشان می باشد

به گزارش خبرنگار بسیج مداحان،به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا:حجت الاسلام غلامرضا مهدوی  استاد حوزه علمیه قم در یازدهمین نشست گفتمان انقلاب با موضوع  انقلاب حوزوی و حوزه انقلابی در جمع طلاب و روحانیون کرمانی مقیم قم در مجموعه گفتمان انقلاب اسلامی  ضمن اشاره به اینکه گاها به نظر می رسد که حوزویان نسبت به اجرای اوامر مقام معظم رهبری بسیار کوتاهی می کنند؛ اظهار کرد: رهبر فرزانه انقلاب در جایگاهی قرار گرفته اند که اداره حکومت اسلامی را به عهده دارند و قصد دارند که قدم به قدم جامعه را به عصر ظهور نزدیک کنند.

حوزویان باید پیشگام اجرای مطالبات رهبری و رفع نگرانی ایشان باشند

این کارشناس مسائل سیاسی- فرهنگی در ادامه افزود: با توجه به اینکه ولی فقیه باید زمینه ساز ولایت امام معصوم باشد لذا  ایشان باید با اعمال ولایی اش جامعه اسلامی را برای پذیرش ولایت امام معصوم مهیا کند.

وی  با تأکید بر جایگاه و منزلت رهبر فرزانه انقلاب در نظام جمهوری اسلامی ایران ابراز کرد: حوزویان باید برای حل و ارائه  مطالبی که معظم له را دغدغه مند و نگران می کند پیشگام باشند چرا که ما حوزویان خود را سرباز امام زمان می دانیم  و رهبری نیز ولی فقیه در زمان غیبت ایشان می باشد.

حجت الاسلام مهدوی با بیان اینکه ولی امر مسلمین بار امت اسلامی را به دوش می کشد ؛ متذکر شد: ایشان نگران تمامی ارکان نظام بوده و حتی در خصوص مسائل امنیتی کشور نیز دغدغه مند هستند در حالی که در این سن باید استراحت داشته باشند اما بار ملت ایران را به دوش گرفته و سعی دارند در حد مقدورات خود مسیر را هموار کنند و  البته ما حوزویان نیز باید یار و همراه رهبری باشیم.

کسی که پای ولی فقیه نایستد، چگونه می خواهد در رکاب امام معصوم باشد؟

این استاد حوزه علمیه قم تأکید کرد: مقام معظم رهبری از همان ابتدای صدارتشان مسائل مختلف و به ویژه مسئله تهاجم فرهنگی را مطرح کردند اما این مسئله جدی گرفته نشد و البته مطالب مختلف و موثر در طول این سال ها نیز از زبان معظم له مطرح شده است که مسئولین امر برای اجرای آن اهتمام نکرده اند حال با این اوصاف چگونه میخواهیم  عصر ظهور را درک کنیم و در خدمت حضرت باشیم؟ آیا به نظر شما این مسئله یک ارزوی خام نیست؟

این کارشناس مسائل سیاسی- فرهنگی با طرح این سوال که اگر کسی نتواند ولایت ولی فقیه را تحمل کند چگونه می تواند ولایت امام معصوم را تحمل کند ؛ عنوان کرد: آنچه مسلم است این است که ما باید در دوران غیبت هم سو با ولی خدا گام برداشته تا بتوانیم پای ولایت امام معصوم بایستیم چرا که تحمل و قرار گرفتن در رکاب ولایت امام معصوم کار بسیار دشواری می باشد.

حجت الاسلام مهدوی  با اشاره به دیدار اخیر طالب و روحانیون حوزه های علمیه قم یادآور شد: نگرانی که رهبر معظم انقلاب اخیرا مطرح کردند این است که اینکه حوزه باید انقلابی بماند و اگر حوزه بخواهد انقلابی بماند آیا توقع و انتظار فوق طاعت است و آیا این طبیعت کار می باشد؟

وی در ادامه گفت: آنچه بدیهی است این است که اگر حوزه های علمیه  انقلابی نباشند جای سوال دارد و در دنیای امروز  جامعه روحانیت ما نباید بگوید که ما با سیاست کاری نداریم چرا که برخی به قصد دارند تا نظرات و عقاید کفر گونه خود را در جامعه حکم فرما کنند و میگویند شما با سیاست کاری نداشته باشید اما ما با دین شما کار داریم.

این استاد حوزه علمیه قم با اشاره به دین ستیزی در دوران پیش از انقلاب تصریح کرد: برخی در این دوران تلاش برای منزوی کردن داشتند همانطور که تمام هم و غم کفار بر دین زدایی بر اساس اعتقادات خودشان با استفاده از استبداد و استعمار در زمینه های مختلف اعم از سیاسی،اقتصادی، فرهنگی و ...  از زمان رنسانس آغاز شد .

این کارشناس مسائل سیاسی- فرهنگی  با بیان اینکه در قرآن کریم آیات متعددی در خصوص قوم یهود آمده است؛ بیان کرد: در این آیات شما میتوانید زوایای مختلف زندگی این قوم را بررسی و تحقیر شدن آنان را از طرف خداوند تبارک و تعالی مشاهده نمایید.

یهودیان با تشکیل کرسی های اسلام شناسی قصد نفوذ در جوامع اسلامی را دارند

وی در ادامه افزود: خدای متعال در قرآن یهودیان را مورد  نکوهش  قرار داده است و این در حالی است که مسیحیان به این مسئله دچار نشده اند  چرا که قوم یهود به شدت دنیا طلب  بودند و همانطور که در زمان پیامبر نیز وی را مورد آزار و اذیت قرار میدادند و بر این عقیده هستند که حکومت جهانی برای آنان است و برای آن نیز برنامه ریزی کرده اند.

حجت الاسلام مهدوی ضمن اشاره به تشکیل کرسی های اسلام شناسی یهودیان در غرب اظهار کرد: آنها قصد دارند با تشکیل چنین جلسات و کلاس هایی اسلام را بشناسند تا طریقه نفوذ بر جوامع اسلامی را پیدا کنند و در تلاش هستند که حکومت جهانی در آینده داشته باشند.

این استاد حوزه علمیه قم یادآور شد: این افراد قبل از انقلاب نیز نهایت تلاش خود را داشته اند که دین را منزوی و تحقیر کنند و برای این کار نیز با استفاده از فنون متفاوت اعم از تغییر زبان، تغییر خط و ....که البته  پایان کار آنان نیز مشخص است.

وی با بیان اینکه یهودیان نه تنها با مسلمانان مشکل دارند بلکه با مسیحیت نیز مشکل دارند؛گفت: مسیحیت صهیونیستی که در جامعه کنونی از آن سخن به میان آمده است بخش از مسیحیت است که گرایش صهیونیست پیدا کرده است همانطور که در آمریکا تفکر غالب این است و از ابتدا فرزندان خود را با همین شیوه تربیت می کنند و همیشه اینگونه بیان می کنند که آمریکایی ها یک قشر استثنایی هستند این را به عنوان باور به جامعه خود ترزیق کرده اند.

منطق شیعی برای یهودیان از عجایب عالم است

این کارشناس مسائل سیاسی- فرهنگی افزود: یهودیان در قالب های مختلف اعم از هنر،نقاشی،رمان،داستان نویسی،مباحث فکری و ...  سعی در تخریب دین را دارند چرا که برای آنان منطق شیعی از عجایب عالم میباشد و تا به الان از پای در نیامده و اصالت خود را حفظ کرده است لذا با عیب گذاری بر دین در صدد تخریب آن هستند.

حجت الاسلام مهدوی با اشاره به تعدد دشمنان دین مبین اسلام اذعان کرد: دین باید قدرتمند باشد تا بتواند در مقابل تعرض به اصول و مبانی ارزشمند خود  همیشه جواب های قرص و محکمی را داشته باشد .

این استاد حوزه علمیه قم تأکید کرد: در دوران پس از انقلاب با تغییراتی که صورت گرفته بود اسلام توانست مدعی اداره ملت ها باشد دینی که تا قبل از آن سعی در تخریب و تحقیر و منزوی شدن آن را داشتند و همانطور که در حال حاضر بر پایه و اساس این دین است که انقلاب صورت گرفت و به پیروزی رسید و دشمنان هم اکنون با این دین چه می خواهند بکنند؟

وی در ادامه تصریح کرد: کسانی که صرفا به خاطر اعتقادات دینی آمده و در محور دین شرکت وهمراهی می کردند  و بقیه اشخاصی که از گروه های مختلف وراد می شدند در صدد به انحراف کشیدن انقلاب بودند که این مسئله کاملا واضح و روشنی است چرا که امام راحل انقلاب را به پیروزی رساند و توانست مقابل انحرافات را بگیرد و در حال حاضر نیز مقام معظم رهبری نائب بر حق امام زمان در حد مقدورات خود ایستادگی کرده اند.

تداوم انقلاب اسلامی نیازمند انقلاب فرهنگی بود

حجت الاسلام مهدوی  با اشاره به نظام جمهوری اسلامی ایران در زمان پس از انقلاب یادآور شد: در این دوران انقلابی که صورت گرفته بود صرفا یک انقلاب سیاسی بود و برای اینکه این انقلاب تدوام داشته باشد نیاز به انقلاب فرهنگی بود به این معنی که فرهنگ جامعه نیاز به تحول دارد  چرا که  مردم ایران سالیان متوالی با فرهنگی دیگر خو گرفته بودند.

این کارشناس مسائل سیاسی- فرهنگی با بیان نقل قولی از آیت الله حائری شیرازی درباره امام خمینی مبنی شناخت انسان و پیروزی انقلاب اسلامی گفت: امام راحل شخصیتی بودند که انسان را بر اساس فطرتش شناخته و او را بیدار کرده و هم سو با خود حرکت داد و دلیل موفقیت ایشان در پیروزی انقلاب اسلامی نیز همین می باشد .

وی در ادامه افزود:کفار انقلاب اسلامی با وجود سرمایه گذاری های متعدد نتوانستند این انقلاب را زمین گیر کنند چرا که شناختی از انسان نداشته  و او را در حد غرائضش می شناختند.

حجت الاسلام مهدوی  با تأکید بر اهداف بزرگ امام خمینی (ره)  متذکر شد: رهنمودهای رهبر کبیر انقلاب اسلامی امام راحل  انسان را  به پیروی از ایشان راغب می کرد .

ادامه دارد...

انتهای پیام/

خبرهای تازه