راوی موسسه تفحص سیره شهدای قم:

هنر به این است که در دل گناه باشید و گناه نکنید

بسیج مداحان: حجت الاسلام انگیسه در آئین اختتامیه راهیان نور پیام نور گلستان گفت: هنر محض آن است که در دل گناه باشی و گناه نکنی، چشمی ک به گناه باز شود دیگر ممکن نیست به جمال امام زمان (عجل الله) روشن شود

به گزارش خبرنگار بسیج مداحان،به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا: حجت الاسلام  انگیسه راوی موسسه تفحص سیره شهدای قم در آئین اختتامیه راهیان نور پیام نور گلستان گفت: کم نیستند انسان هایی که به دنبال زندگی دنیا هستند و در هرشرایطی چه خوب چه بد به فکرجیب خود هستند،اما عده ای هم وجود دارند ک گمنام اند،اما خوش نام هستند.

وی از شهدای یاد کرد که پس از گذشت سال ها استخوان هایشان را می آورند و اظهار داشت: خوب دیده اید و شنیده اید که چگونه شهر را به هم می ریزند و تا مدتی ما را مجاب به فکر کردن می کنند، در این میان عده ای هم هستند ک دنبال اندیشه این شهیدان هستند.

راوی موسسه تفحص سیره شهدای قم تاکید کرد: راه روشن شهیدان امتداد دارد و در حال حاضر امتداد آن در سوریه و عراق است.

انگیسه در ادامه به شهیدی اشاره کرد که همیشه این کلام را تکرار می کرد؛«خداحافظ دنیا»، خاطرنشان کرد: شهید شالیکار، یکی از میلیاردرهای مازندران بود، که همیشه برای پرداخت زکات اموالش  به مسجد محل زندگی خود می رفت  تا خمس مالش را همانجا نقد هرچه می شد پرداخت کند.

وی ادامه داد: این شهید در باغش قبری کنده بود و هرچند وقت به یاد دوستان شهیدش داخل آن قبر می رفت و در نهایت هم به دوستانش و هم به آرزویش رسید و در سوریه شهید شد.

این راوی در مورد شهید بواس نیز گفت: این شهید یک مکانیک ساده بود و وضع مالی خوبی نداشت و همیشه می گفت زیر قاب عکسم بنویسید کارگر ساده سپاه،در آخرین سفرش به سوریه به پسرش محمد جواد قول داد که اگر برگشت برایش یک دست لباس تکاوری بیاورد به عنوان سوغات، اما همرزمان شهید بواس قول او را عملی کردند و به همراه پیکر شهید سوغاتی محمد جواد را فرستادند.

انگیسه در ادامه عنوان داشت: همسر شهیدی تعریف می کرد یک روز بعد از شهادت همسرم،دیدم دخترم خیلی بهانه پدرش را می گیرد،نمی توانستم به دخترم بگویم که پدرش شهید شده ،اخرش برای اینکه از بی تابیش کم کنم، یکی از لباس های پدرش را آوردم، دخترم لباس پدرش را گرفت، روی زمین پهن کرد و روی لباس دراز کشید آستین های لباس باباشو انداخت دور گردنش، لباس رو بغل کرد و شروع کرد صحبت کردن.

راوی موسسه تفحص سیره شهدای قم در پایان این خاطرات و با بیان اینکه ما هنوز این جنس آدم ها را درک نکرده ایم، این سوال ها را مطرح کرد: حالا با توجه به این خاطرات اینا برای پول به سوریه میروند، اینها دلبستگی ندارند، این شهیدی که دخترش شب ها بدون بابا می خوابه قیمتش چنده؟؟ انگیزه اونایی ک میگید اینا برا پول میرن سوریه چی می تونه باشه،قیمت شبای بدون بابای محمد جواد چنده؟؟!

انگیسه در پایان با اشاره به اینکه شهدا عاشق بودند، یادآور شد: چشمی ک به گناه باز شود دیگر ممکن نیست به جمال امام زمان (عجل الله) روشن شود.

انتهای پیام/

خبرهای تازه